Prečo moja dcéra chodí do súkromnej škôlky

Autor: Oľga Hlaváčková | 22.10.2019 o 11:20 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1909x

Nie nepovažujem sa za snoba. Ani neohŕňam nos nad štátnymi škôlkami. Dokonca ani nepovažujem pedagógov v súkromných škôlkach za lepších (vôbec nechcem hodnotiť kvalitu pedagógov).   

A nie nie som karieristka, ktorá poslala svoje 6 mesačné dieťa do jaslí, aby sa mohla čím skôr vrátiť do práce. 
Moja dcéra má 4 roky a už druhý rok ju do štátnej škôlky neprijali.  A pritom poznám ľudí, ktorým prijali 3. ročné deti do tej istej škôlky, do ktorej neprijali moju dcéru a veľa jej rovesníkov. Na základe akého kľúča teda riaditelia škôlok vyberajú tých vyvolených? A nech mi nikto netvrdí, že podla veku, alebo trvalého bydliska. 

Keď som sa s touto otázkou obrátila na kompetentné úrady, poslali mi siahodlhý mail hodný predvolebnej kampane o tom, ako sa snažia a aká je zlá situácia. Ale prečo nikto neberie na vedomie finančnú  situáciu rodín, ktoré musia každý mesiac platiť nemalú sumu, aby ich deti neboli znevýhodnené? 

Na tieto otázky mi žiaľ nedali odpoveď. Najsmutnejšie na celej veci je, že v našej mestskej časti sa stavia ďalší veľký developerský projekt, v ktorom bude bývať veľa nových ľudí. A nepredpokladám, že to budú najmä dôchodcovia, ale mladé rodiny s malými deťmi. Veď prečo by sa najskôr mala riešiť občianska vybavenosť? Tá sa môže riešiť za pochodu a nech si ľudia riešia, ako sa dá.  A takáto nešťastná situácia nie je len v mojom okolí. Poznám ľudí, ktorí sú ochotní “dať niečo do vrecka”, len aby ich dieťa vzali do škôlky. Veď finančne sa to samozrejme oplatí. Jednorazový príspevok je určite pohodlnejší. Ale poznám aj veľa principiálnych ľudí, ktorí by také niečo nikdy nespravili. 

Zostáva nám už len dúfať, že kompetentní si uvedomia svoju zodpovednosť a postarajú sa o nápravu zlej situácie. A nielen budú sľubovať a potom sa vyhovárať. Aby sme si nemuseli vyberať medzi tým čo je jednoduchšie a tým, čo je správne a morálne.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: V nemocniciach je najviac pacientov od začiatku pandémie

PCR testy zachytili 2 070 pozitívnych vzoriek, antigénové 822.

Ak nezaberie semafor, na rade je lockdown, vraví pandemická komisia

Matovič chce, aby sa kritici testovania ospravedlnili.


Už ste čítali?